środa, 11 lutego 2015

la primavera viene

idzie wiosna, już bardzo dużymi krokami, u mnie za oknem w sumie można by stawiać na marzec, a u mnie na warsztacie juz praktycznie kwiecień, a nawet maj :) 
czyli co szyję?
spodnie, spodnie, spodnie i jeszcze trochę spodni

mam małą pastafariankę do pomocy, w naszym domu wielbicieli fsm przybywa :)


mjuzik od lat pieszczący moje uszy jako prawie walentynkowy prezent dla moich czytelników (o ile jeszcze jacyś zostali :D ) ponieważ dobrych pieszczot nigdy za dużo :*Spodnie znajdują się na różnym etapie zaawansowania. I mam na myśli takie zaawansowanie, że są przynajmniej wycięte a nie jako poszewka lub szal spoczywają w przepastnych czeluściach mojej nowej szafy. Te na zdjęciach poniżej są nawet pozszywane, mają wszyte gumki, a niektórym to doprawdy ostatni szlif został. Mam plan wykończyć dzisiaj jak najwięcej,
I powoli wrzucać na bloga i fejsa, wykorzystując trzytygodniową obecność krakowskiego studenta, czyli osoby raczącej sobie z aparatem. Co prawda ja w plener nie wyskoczę w tych zwiewnych szmatkach, to jeszcze nie taka wiosna :) coś trzeba będzie domowo wymyślić, liczę na inwencję dzisiejszej młodzieży.


A walizeczka kryje spodnie już skończone, tylko wsuwać na zadeczki i śmigać. Zadeczki dziecięce w tym przypadku :)
zdjęcia żenua, ale nie wnikam, dopiero się uczę przecież :D (opornie mi to idzie)
no dobra, mogłam użyć żelazka, ale nie użyłam, żelazko jakoś kiepsko trzyma się mojej dłoni
na żywo są przesłodkie :)

Wymiar, który podaję, to całkowita długość spodni, razem z panelem i ewentualnymi ściągaczami. 
Zapraszam :)

Malinowe małe 50 cmFioletowe 1 44 cmKwiatuszki 1 44cmFioletowe 2 52 cmPaskowane 58 cmBłyszczące 72 cmKwadraty 60 cmLila 2 szt 54 cmSzare 58 cmMalinowe większe 65 cmPomarańczowe 47 cmKwiatuszki 2 57cmBrązowe 55 cmGnieciuchy 50 cmGranatowe 53 cmtaka prowizorka ma swój urok :)

3 komentarze:

 1. :-* też :-D
  dużo ♥ i w ogóle samego wiosennego!

  OdpowiedzUsuń
 2. a w przeliczeniu na rozmiary dziecięce to tak będzie około jakiego? bom masa ciemna nieco i metra nie mam

  OdpowiedzUsuń
 3. o, będzie w czym wybierać! młodej muszę kupić nowe, z tamtych słoników już pewnie wyrosła, bo rośnie ostatnio całkiem nieźle jak na takiego niejada. a gacie w słoniki były jej ulubionymi zeszłego lata :)
  jaskrawa

  OdpowiedzUsuń